Oliwki Jest 17 produktów.

Sycylijskie oliwki

Wielkim bogactwem Sycylii są oliwki. Klimat morza śródziemnego a w szczególności mikroklimat tworzący się wokół wulkanu Etna, sprawia , że oliwki uprawiane na wyspie sprzyjają długiemu życiu mieszkańców. 

Sycylijskie gaje oliwne pamiętają czasy długo przed Chrystusem. Prawie 3000 lat historii tego życiodajnego specjału niesie się przez wieki aż do Naszych czasów. Dorodne wulkaniczne oliwki charakteryzuje mocny zielony kolor, soczysty miąższ i witaminy, które, co ważne, są rozpuszczane w tłuszczach. To wszystko w połączeniu z niskim indeksem glikemiczny oliwek, polifenole i fitosterole, które są kluczowe w zwalczaniu wolnych rodników i chorób układu krążenia, wpływa na długość życia mieszkańców. 

Niezapomniany aromat i bogaty smak przypomina Sycylię piękną, naturalną i pełną słońca.

Naturalne i co ważne niepasteryzowane oliwki zbierane są ręcznie dopiero po 1 października i nigdy wcześniej. Oczywiście zbieranie odbywa się tylko ręcznie i jest to pewien rytuał. Na początku października każdego roku rozpoczyna się zbieranie oliwek na Sycylii. Pierwsze i mniejsze oliwki przeznaczane są na oliwę, która tłoczona na zimno jest tak wyjątkowo aromatyczna, że jej smak pozostaje z nami przez całe życie – jest niezapomniany. Później gdy oliwki pozostawione na drzewach staną się większe, zbiera się je a czasem pod drzewami pozostawia się wielkie siatki i czeka, aż oliwki same spadną osiągając najbardziej optymalną dojrzałość. 

Na Sycylii oliwki są spożywane przy każdym obiedzie przez okrągły rok.

Oliwki sycylijskie sprawdzają się doskonale jako przekąska, są dopełnieniem smaku w różnego rodzaju sałatkach a szczególnie wykorzystywane są jako dodatek w przygotowywanych potrawach.

Aktywne filtry